Pożyczka bez sprawdzania KRD

Każda osoba, która znajduje się w rejestrze KRD, nie może być z tego faktu zadowolona. Wpis oznacza, że o wiele trudniej będzie można otrzymać kredyt gotówkowy przez stronę www czy w banku. Możliwe, że banki będą odrzucać wszystkie wnioski, które napłyną od takich osób. Pytanie tylko ci więc można zrobić, jeśli potrzebujemy pieniędzy.

KRD to nazwa Krajowego Rejestru Długów. Jest to bardzo dużo baza przechowująca dane o dłużnikach. Znajduje się w niej każda osoba z Polski, która ma nieuregulowane raty kredytu lub zwleka z płatnościami. Jeśli się tam znajdujemy mamy naprawdę utrudnione zadanie związane z zawieraniem jakichkolwiek umów finansowych. Jednak warto wiedzieć, że nie wszystko stracone. Nadal istnieją prywatne pozyczki od reki, które będą dla nas ratunkiem. NIe wszystkie bowiem instytucje pozabankowe sprawdzają KRD.

Instytucje niebankowe

Radzimy próbować swoich sił, tam gdzie możemy. Możliwe się nie udać, jednak zawsze trzeba być dobrej myśli. Na początku radzimy skorzystanie z ogólnodostępnych ofert instytucji pozabankowych. Firmy te czasami pomijają kwestie, że sprawdzaniem historii kredytowej pożyczkobiorcy. Jeśli akurat trafimy na pożyczkodawcę, którego nie interesują wpisy w popularnych bazach takich jak BIK, KRD lub ERIF, to prawdopodobnie bez problemu uda nam się uzyskać tak bardzo potrzebne pieniądze. Jednak tak naprawdę na rynku znajdziemy tylko niewielką procent firm, który będą na odpowiadać. Czasami ma się jednak doczynienia, z parabankami, które reklamują swoją działalność właśnie przez to, że nie sprawdzają, chociażby rejestru KRD.

Kontynuując wątek firm, szansa, że znajdziemy pasującą naszym oczekiwania firmę, wśród liderów na rynku jest praktycznie zerowa. Są to firmy często z nienagannymi opiniami i raczej szerokim łukiem omijają potencjalnych wiarygodnych kredytobiorców. W takim przypadku odrzucają wszelkie osoby, które mają komornika lub w przeszłości nie płaciły swoich zobowiązań finansowych.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko szukać wśród firm mało znanych lub takich, które nie cieszą się zbytnią renomą. Właśnie wtedy mamy szansę dostać pożyczkę, mimo naszej historii kredytowej. Jednak niesie to pewne koszty dla pożyczkobiorcy. Firma musi brać na siebie dużą odpowiedzialność, gdy swoją ofertę kieruje do dosłownie wszystkich. Prościej mówiąc, oznacza to tyle, że w takim razie taka pożyczka będzie o wiele droższa. Słyszeć można było, że takowe firmy wymagają od swoich klientów spłacania odsetek, które przerastają otrzymany kapitał.

Jeśli jesteśmy jednak zdeterminowani i sprawdzimy legalność firm, to możemy pobrać pożyczkę, nawet na niekorzystnych warunkach. Niestety tylko to można zrobić, jeśli chodzi o pożyczki. Trzeba też pamiętać, aby nie dać się oszukać. Tak naprawdę mało jest parabanków, które dadzą pożyczkę komuś, kto widnieje w rejestrze KRD i w przyszłości miał spore problemy ze spłatami swoich chwilówek. Nie trudno więc natknąć się na oszusta, który będzie oferował pożyczki bez KRD.